| DanielLMSC a întrebat:

Salut! Nu pot suna si nici nu pot primi apeluri, am cartela pe Vodafone. Ce pot face? Am incercat deja *31# si *686# si nu merge, cartela avand valabilitate! Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ca acea cartela are inca valabilitate, odata ce nu mai ai credit pe ea.
Creditul este cel care conteaza si probabil ai consumat tot.

| DanielLMSC explică (pentru Violleta2022):

Te referi ca nu pot suna...dar totusi de ce nu pot fi apelat de nimeni?

| Violleta2022 a răspuns (pentru DanielLMSC):

Intr-adevar, la asta nu m-am gandit.
Suna la Vodafone atunci si vezi ce este cu cartela aceea, ca tot ai putea sa primesti apeluri

| DanielLMSC explică (pentru Violleta2022):

Ce numar are Vodafone?

| darrio2007 a răspuns:

Cartela este „arsă". Mergi la Vodafone sa ti-o schimbe. Iti vor copia si contactele din ea pe noua cartela.

| DanielLMSC explică (pentru darrio2007):

E chestia ca eu ma plimb prin diferite tari cu munca la care lucrez. si de vreo saptamana nu mai pot suna sau sa fiu sunat dar nu mai stiu in ce țară a inceput cartela sa facă figuri. eu acum sunt in Germania si incerc sa sun in Romania.