| Ursake20 a întrebat:

Salut oameni buni laughing am si eu o intrebare, parasesc tara si ma intrebam daca ma poate suna cineva din tara pe numarul meu de mobil bineinteles eu trecut de granita. thx

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca poate sa te sune, cel putin daca sunteti pe Orange. Stiu asta fiindca si eu l-am putut suna pe fiul meu in Franta, Germania, Turcia, Austria, etc, ambii fiind pe Orange. Nu stiu daca este la fel si la alte firme de telefonie.

1 răspuns:
| PrunaPătrată a răspuns:

Bai, nu stiu sigur ce sa zic, nu ma pricep asa bine la chestii legate de semnal, dar de obicei si in tara cand calatoream si eram in unele zone nelocuite nu aveam semnal, asa ca e posibil ca daca pleci in alta tara firma pe care ai telefonul sa nu aiba sediu si sa nu ai semnal, atunci va trebui sa iti iei cartela de acolo si sa folosesti minute internationale ( daca ai ), dar stiu cativa oameni care folosesc cartela de Vodafone sau telekom, daca mergi in Italia/Spania s-ar putea sa ai semnal si sa poti vorbi, din moment ce eu am minute internationale 100, dar sunt multe optiuni gratuite pentru aceste tari.