| 312 a întrebat:

Salutare oameni buni! Am o problema.In generala(clasele 7-8) m-am inteles cat se poate de prost....pe motiv ca sunt "tocilaru' numarul 1". Acum am trecut clasa a9a,continui cu doar 4 din fosta mea clasa si as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac ca sa ma inteleg mai bine cu ei?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu trebuie sa faci absolut nimic,"prietenii" tai care nu vorbeau cu tine din cauza ca erai tocilar, de fapt nu vorbeau cu tine de invidiosi, fiindca tu probabil aveai cele mai mari note din clasa sau macar note mai mari decat aveau ei.Gandeste-te ca pe viitor,notele bune te vor ajuta,vei avea un serviciu bun, un salariu tot bun, vei fi cu un pas inaintea celora care stau la colturile blocurilor fumand si uitandu-se dupa fuste scurtewinking. Asta nu este o rusine, nu esti singurul, pur si simplu sunt persoane care inteleg mai bine tocind.Bye!

| S0nofS4tana a răspuns:

Frate si eu invat bine, si ma inteleg bine cu colegii, trebuie doar sa te integrezi printre ei, ar trebui si tu sa mai vorbesti prin timpul orelor sau sa zici glume, sa fii amuzant si prietenos cu ei, dar acum iti dai seama ca nu poti sa te intelegi bine cu toti.