| Lightdark a întrebat:

Salut, până în ce an vor mai fi suficienti 4GB RAM? Adică 2 GB RAM au fost încă mai sunt până prin 2020 1 GB RAM până prin 2016-2017 dar 4 GB RAM până în ce an vor fi?
Apropo câți ani durează un telefon gen până nu ii mai ține bateria până când începe să se încălzească?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

4 GB RAM sunt perfecti pentru ChromeOS Flex, dar un Windows modern functioneaza foarte greu doar cu atata memorie.

| SkandallKamataru a răspuns:

Depinde cum evolueaza tehnologia si jocurile.
Daca te referi strict pe navigat (retele socializare, poze, clipuri si atat) tinand cont de performanta camerei fotovideo, as spune ca 4GB ram sunt mai mult decat suficienti pentru moment... sa spunem pana in 2030...
Daca vorbim de jocuri si altele, 4gb sunt destul de putini. un 6gb+ e nevoie pentru performante mai bune.

| Lightdark explică (pentru SkandallKamataru):

Adică peste câți ani in 2030?

| Lightdark explică (pentru SkandallKamataru):

Eu prost că întrebăm peste 6 ani laughing) laughing)