| George12356456 a întrebat:

Pe voi cat va tine bateria la Samsung galaxy s10? Mi-am cumparat unul si mi se pare ca se duce foarte repede. Ofer funda!

13 răspunsuri:
| IonutPetre12 a răspuns:

Eu am un s10+ de 1 an.i-am dat reset cam acum 2 saptamani, dqac stau ca un om normal 2 3 4 ore pe zi ma tine lejer de la ora 8 dimineata pana la 8 9 sau mai tarziu/daca stau non stop pe el ma tine cam 5 6 ore (de stat continuu).nu sta cu locatia, wifi date bluetooth activate fara rost. porneste modul de economisire a energiei, pune tema neagra

| sierra1 a răspuns:

"se duce foarte repede" - adică te ține măcar 1 zi la "lucru" intens?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am s9 si tine 7 -8 ore daca stau pe net, telul e folosit nu e nou, are 2 ani jumate. odata la 5 minute scade cate un procent din baterie si 4 daca ascult muzica de exemplu pe Youtube.
nu tin mult bateriile la Samsung gama S. nepotumeu are s20 ultra cumparat nou, deci baterie de 5000 si cam cat al meu tine sa zicem cam jumate de ora in plus.
xiaomi redmi note 9 pro e o alegere buna daca vrei sa te tina mult bateria, oricum in Youtube cu noul update toate melodiile se vad in 1080p.

| Ionut659 a răspuns:

Hey, păi pentru ați da seama folosește telefonul cu un timp. De ex al meu ține cam o zi dacă îl folosesc în continu. Xiaomi note 8pro. Dar nu este neapărat de la telefon, cum ar fi eu îl am de o săptămână și desigur că ține bateria mult pentru mine dar când mă voi obișnui ca tine voi zice același lucru. Dacă nu înțelegi ce vreau să spun uite un exemplu. Tu erai obișnuit cu bateria mică a telefonului vechi și dacă ți-ai luat unul nou cu o baterie mai mare normal că vei zice că ține mai mult bateria dar dacă după un timp te vei obișnui vei zice că bateria ține mai puțin. Asta sau poate nu l-ai încărcat bine și a scăzut viața bateriei sau ba chiar e stricată. Dacă da și ai garanție la el du-te la magazinul care ți la dat cu garanție (de ex:altex) și arată-le garanția și spune-le ce are telefonul, ei vor fi nevoiți să vi-l repare. Sper că te-am ajutat. Apropo dacă telefonul este spart garanția nu se aplică, cel puțin la Altex

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Chiar daca stai pe telefon, din cand in cand in timpul zilei, ar trebui sa te tina minim 10 ore.

Daca nu te tine, nu inseamna neaparat ca telefonul nu este bun, dar merita sa verifici si sa incerci urmatoarele sfaturi referitoare la durata de viata a bateriei, timp de cateva zile si apoi sa vezi diferenta:
- nu lasa telefonul sa se descarce mai mult de 12%, il bagi la incarcat cat ajunge la aceasta valoare;
- nu te joci pe el in timp ce este la incarcat;
- golesti RAM-ul, mereu (de 2 ori pe zi minim este indicat);
- optimizezi telefonul;
- dezactivezi toate aplicatiile care nu iti trebuie si le pui la inactivitate, de ex: de ce sa iti ruleze in fundal aplicatia de discrod daca nu stai pe ea? O treci la inactivitate. De ce sa ai instalat si browserul Chrome cand ai Sansumg Internet? Dezactivezi Chrome. De ce sa ai Google Photos care sa ruleze in fundal, cand ai Galeria? Dezactivezi Google Photos.
- nu tii toata ziua aprins Wi-Fi sau datele mobile, nu te suna presedintele pe mess din clipa in clipa si trebuie sa ii raspunzi :/
- iti mai inchizi telefonul din cand in cand, lasa-l sa se odihneasca. Gandeste-te ca lucreaza NON-STOP.
- nu faci actualizarile. Le lasi pe cele din fabrica si atat. Chiar daca apare acea notificare enervanta sus, o lasi acolo. Nu crapi tongue
- lasti telefonul me modul de economisire: optimizat. Nu trebuie sa il pui la performanta maxima daca nu ai nevoie de aceasta performanta maxima;
- dai la utilizarea bateriei intr-o seara si vezi ce ti-a consumat cel mai mult in acea zi.

Acestea ar fi lucrurile esentiale. Daca faci aceste lucruri si telefonul nu te tine minim 10 ore, inseamna ca atunci este o problema.

| b3LLa001 a răspuns:

Și eu am s 10 si mi se duce repede bateria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru b3LLa001):

La cate minute iti scade cate un procent din baterie?

| b3LLa001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu dar daca stau pe el in 3, 4 ore e dusa bateria. chiar dacă am alea setate sa nu se consume repede.

| George12356456 explică (pentru b3LLa001):

Asa și al meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru b3LLa001):

Alea sunt degeaba si la mine (mod alimentare ) nu am vazut nici o imbunatatire vizibila a bateriei... trebuie sa schimbi bateria.eu am intrebat pentru a meu si e 200 de Ron. cam 200-250 e si pentru un s10. sti ce sa faci? intri la setari si dupa dai afisaj, apoi iti arata arata rezolutie ecran si dai HD+ si aplicare... daca nici asa nu merge inseamna ca e bateria dusa.

| b3LLa001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am înțeles. O să încerc. mulțu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru b3LLa001):

Cu placere

| Legion7X a răspuns:

Trebuia să îți iei unul baterie de 6000.

https://www.quickmobile.ro/......-ram-41039