| trasorv a întrebat:

Salut, poate sa-mi spuna cineva daca pe un Samsung c3530 se pot bloca apelurile cu numar ascuns? Si o parere despre acest telefon. Multumesc

8 răspunsuri:
| Kennedy97 a răspuns:

Odată ce nu are Android,din câte am observat,nu poţi să blochezi numerele ascunse. Dacă ar avea,sau dacă o să-ţi iei un telefon nou, cu sistem de operare Android, intră în Google Play şi descarci aplicaţia "Blacklist". Cât despre părere, odată ce poţi vorbi la el, e bun. laughing)

| trasorv explică (pentru Kennedy97):

Eu am vazut Samsung care blocheaza apelurile cu nr. ascuns si nu are niciun sistem de operare, voiam sa stiu daca si modelul asta permite asa ceva.

| Kennedy97 a răspuns (pentru trasorv):

Depinde ce Samsung era. Dar nu prea cred ca e posibil asa ceva. Modelul tau nu permite.

| trasorv explică (pentru Kennedy97):

Daca nu stii de ce iti dai cu presupusul? Stiu ce model de telefon e cel care permite si stiu ca permite si cel pe care vreau sa-l cumpar ca i-am citit manualul in format pdf, dar voiam sa citesc si opinia cuiva care il are deja in folosinta. Nu mai posta raspunsuri stupide

| Kennedy97 a răspuns (pentru trasorv):

Daca numarul tot este privat (ascuns; deci nu il vezi, nu il stii), nu mai bine refuzi convirbirea (dai respins) si gata? Nu da cu parul' te rog. Era doar o parere si o intrebare...

Am vazut ce telefon ai, dar nu stiu ce sistem de operare are (deci ce meniuri si optiuni are).la mine e Android, am descarcat aplicatia care ti-am zis-o. Incearca, vezi daca e e Symbian (daca e, intra in Setari -> Setari aplicatie -> Apel -> aici poti alege intre toate aplelurile, cele de date, de voce sau cele false -> Respingere automata: pot activa sau dezactiva acesta optiune; pot introduce o lista de numere, DAR, mai ales, exista optiunea Necunoscut. Si foloseste un limbaj frumos!winking

| trasorv explică (pentru Kennedy97):

1.De vazut nu ai vazut nimic caci eu am Nokia 2730 classic 2.Samsung c3750 permite acele blocari si nu are niciun sistem de operare 3. Ce bine ar fi daca oamenii ar mai si gandi inainte de o actiune - "Daca numarul tot este privat (ascuns; deci nu il vezi, nu il stii), nu mai bine refuzi convirbirea (dai respins) si gata?" - pai daca individul suna la doua noaptea se mai pune problema sa-i dau respins? Daca ii dau respins i-am dat satisfactia, pe care o urmareste de altfel, de a-mi fi facut somnul praf. Prietene fii putin mai atent la detalii. Iti multumesc totusi pentru buna intentie.

| Kennedy97 a răspuns (pentru trasorv):

Eu,din cate stiu, nu poti bloca apelurile private(sa se respinga ele automat) pe orice tip de telefon. Daca vrei sa poti face aceasta operatiune, ia-ti un telefon mai performant. Sau, poate nu stau eu bine cu cunostintele in telefoane si se poate. Du-te la un service GSM cu el si vezi. E posibil sa iti zica ce ti-am zis si eu.

| trasorv explică (pentru Kennedy97):

Intr-adevar nu stai bine cu cunostintele in materie de telefoane mobile caci am primit deja Samsung-ul c3530 si am blocat imediat apelurile cu numar ascuns. Este super, am rezolvat o mare problema .....si eu care eram fan Nokia