| anonim_4396 a întrebat:

Salut, puteti sa-mi spuneti si mie care este mai bun la camere? (Iphone 11 pro sau iphone 12 simplu)
Si de ce? Adica 11 pro-ul are 3 camere dar e mai vechi in timp ce 12 are doar 2 camere dar e mai nou.
Pe mine asta ma intereseaza cel mai mult si daca puteti sa mai spuneti niste plusuri si minusuri la ambele modele (Ca la pret sunt la fel, specificatiile difera).

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Al 2 lea are și zoom optic deci scoate banii (o valiză de ei!) și ia-l

| TheSeventhSin a răspuns (pentru sierra1):

In primul rans n-am inteles nimic din ce ai zis, si in al doilea rand ambele au zoom optic doar ca pro ul are 4x (pentru ca are inca o camera) si normalul are 2x.
Plus ca nu era vorba de bani ci de specificatii.

| sierra1 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

"| TheSeventhSin explică : In primul rans n-am inteles nimic"

Asta e in loc de "merci" - e grav, dar să recitim:

- "Al 2 lea are" - ai indicat 2 telefoane, al 2 lea fiind iphone 12. Până aici e clar?

- doar al 2 lea are zoom nu ambele si e de 2x
Până aici e clar?

- scoate banii (o valiză) adică mulți!
Și aici e clar?

că nu ești in stare să-l iei, iar e foarte clar, preferi peticirea:

"Samsung A50 si mi-am spart din greseala ecranul...cineva care schimba doar sticla?

| TheSeventhSin a răspuns (pentru sierra1):

Te rog eu, documeteaza te inainte sa vorbesti.
Ce ai spus tu in primul raspuns n are nici o logica.
Si legat de acel Samsung, mi se pare foarte logic sa caut o alternativa mai ieftina pentru a l face desi l-am facut deja.
Si nu e deloc peticire fata mea, vezi ti de treaba. (Din nou, dezinformare)
Ambele au zoom optic, ti am si explicat ca la copiii.
Diferenta e ca unul are 2x si altul are 4x.
Cat despre daca am bani sa l cumpar sau nu, nu cred ca e problema ta.
"Al 2 lea are și zoom optic deci scoate banii (o valiză de ei!) și ia-l" ce vrea sa insemne asta? "Scoate banii (o valiza)", ce bani? Ti am explicat clar ca era vorba stric de specificatii plus ca am mai zis foarte clar ca sunt la acelasi pret, ce bani sa scoata? Ca nu e diferenta.
Chiar sunt curios cati ani ai dar cred ca n ai mai mult de 14 ani

| sierra1 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

"TheSeventhSin: Ambele au zoom optic, ti am si explicat..."

- decedăm de curiozitate să ne arați un link-ceva, cum că așa e!

| TheSeventhSin a răspuns (pentru sierra1):

Https://www.apple.com/......e/compare/
Si ca sa nu te pun sa cautiti mult apasa ctrl + f si cauta "zoom"
Dar tot nu mi-ai zis cati ani ai.

| TheSeventhSin a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Din pacate nu pot edita dar am scris gresit "Cauti"

| sierra1 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Uuuu, iți cumperi cumva tel-ul din Mooselookmeguntic?

ia de aci și invață:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10509&idPhone2=9847

și de aici cumpără:

https://www.emag.ro/......D9FZX6BBM/

apropo, știi ce-i aia "The Pro phones add a third option of a 2x zoom from the telephoto lens" și ce jongleu soft e