| SaftS a întrebat:

Recent mi-am instalat ios 14 beta 1 si imi consuma foarta multa baterie asa ca am decis sa revin la ios 13.5.1,mi-am facut backup inainte sa instalez ios 14, iar acum cand mi-am pus versiunea 13.5.4 descarcata de pe ipsw.me,nu mai pot pune backup-ul,adica nu prea stiu si as vrea sa intreb,in caz ca am uitat parola la backup, as putea face ceva? Va rog ajutati-ma,

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Dacă ai făcut backup pe PC și ai uitat parola nu prea ai ce face, fișierele sunt criptate folosind doar acea parolă și fără ia nu le poți decripta pentru a se instala.

| SaftS explică (pentru mastadont):

Parola o stiu, mi-am reamintit-o, dar acum dupa ce am condigurat telefonul din nou, ca sa pot pune backup-ul, trebuie sa ii dau restaurare sau pot sa il pun direct?

| mastadont a răspuns (pentru SaftS):

Trebuia să-i dai când ai facut restaurarea, restore from backup. Ai grijă să nu fie sincronizarea pornită și să nu rescrie backupul anterior pentru că s-ar putea să-l pierzi.