| ZambetulNebuniei a întrebat:

Revin (din ce in ce mai des) cu o alta intrebare.
As dori sa achizitionez un telefon mobil undeva la 700 ron.
Am inteles ca Nokia lumi 625 (cumparat online) ar fi o idee buna, dar fiind un telefon cu windows, nu prea ar avea aplicatii/jocuri.
Ce telefon imi puteti recomanda pana in 700 ron, pentru jocuri?

11 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Vrei ceva nou, din magazin, sau ceva mai performant la mana a doua?

| ZambetulNebuniei explică (pentru miTzuliK93):

As vrea ceva nou din magazin sau sa-l comand (tot nou) online. Nu prea am incredere in produsele la mana a 2-a.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Sincer, un Samsung Galaxy Ace. Nu stiu ce altceva ai putea gasi, NOU, la acei bani. Numai ca s-ar putea sa fie putin peste acel buget, dar e un telefon performant si bun. Merita un mic sacrificiu.

Sau... un Sony Ericsson Xperia Mini St15a. Singurul dezavantaj ar fi displayul, care-i de 3 inch, dar poate nu pui tu asa mare importanta pe el. tongue

Sa vedem si-o alta varianta... cred ca LG Optimus Sol. Procesor 1Ghz, 512 RAM, ecranul maricel... pare dragut.

| ZambetulNebuniei explică (pentru miTzuliK93):

Ce anume sacrific? Costa undeva sub 700 toate thinking (nu ma deranjeaza sa cumpar online...am mentionat asta).
Revenind, pot sa mai cresc pana undeva la 900, desi cred ca voi cumpara lumia pana la urma.
Multumesc, pentru sfaturi si daca mai ai vreo idee, te rog sa mi-o impartasesti!

| miTzuliK93 a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Daca ai posibilitatea sa-ti procuri Lumia, atunci fa-o. Nu te mai gandi la altceva. big grin

| ZambetulNebuniei explică (pentru miTzuliK93):

Am o intrebare, daca ma poti lamuri. Ma atrage Lumia 625, dar am o intrebare. Am inteles ca trebuie sa am mereu conexiune la internet, pentru a ma putea juca pe el. E adevarat?
Si am inteles ca are si un meniu mai "aiurea". Sunt nedumerit.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

La asta nu-ti pot raspunde din moment ce nu am avut in posesie un Lumia 625. tongue Asta cu conexiunea n-o pricep. Probabil trebuie conexiune la internet pentru jocurile care se joaca online. Cele normale, gen Angry Birds sau Fruit Ninja nu ar trebui sa necesite o astfel de conexiune.

| ZambetulNebuniei explică (pentru miTzuliK93):

Mi-a spus si mie o prietena in seara asta faza cu conexiunea. O sa mai intreb pe cineva care are lumia. big grin
Multumesc, pentru informatiile oferite!

| miTzuliK93 a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Sa cresti mare.

| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Asta e un super telefon http://bit.ly/1oaZkAM

| ZambetulNebuniei explică (pentru MirelutaAlbinuta):

Mi-a mai fost recomandat un: Allview x1 soul mini
din cate am inteles sunt bune, doar ca se degradeaza repede. thinking