| anonim_4396 a întrebat:

Salut, rog doar persoanele care stiu ce vorbesc sa raspunda!

Pe viitor am nevoie de o cartela sim de la Digi pentru internet!
Si am 2 variante!

1. Ori mai fac un abonament Optim 2 care asigura 50Gb pe 4G (dar nu imi ofera stick-ul de care nici nu am nevoie ca am router cu loc de sim ce accepta TDD 2600)

Sau
2. Comand internetul de pe stick care ofera doar 10Gb in 4G (si vine si cu stickul gratis 100%)

Intrebarea mea e, oare daca comand abonament telefonic cu minute 200internationale bla bla bla si 50Gb in 4G oare acest sim o sa fie acceptat de router si o sa foloseasca acei GB in 4G?
Sau la routere se folosesc doar abonamentele de internet?

Răspuns Câştigător
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

De obicei modem-urile SimBased sunt mai proaste...si daca iesi din oras, adio stabilitate la internet...

2 răspunsuri:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salutare,sunt utilizator abonat Digi de aproape 2 ani,in general,Digi e slab la internet pe mobil (sim-based), la stick de internet cu sim e si mai nasol, singurul ce am observat ca e stabil, e o varianta de la Vodafone, stick tot cu sim. Succes!

| JohannesZu a răspuns (pentru Coca_Marian_1984):

Îți mulțumesc pentru răspuns Marian, şi eu am 2 abonamente de vreo 4 ani (1 eu şi 1 prietena) şi noi suntem super mulțumiți de abonamente ( fie net fie minute) pentru că ne petrecem mai tot timpul în oraş!

Dar întrebarea era cu totul alta, întrebarea era dacă un router care are socket pentru SIM si merge perfect pe frecventa TDD 2600 ce cere LTE-ul de la RDS (DIGI) are nevoie de SIM special de net sau merge si cu o cartelă de abonament!

| Coca_Marian_1984 a răspuns (pentru JohannesZu):

De obicei modem-urile SimBased sunt mai proaste...si daca iesi din oras, adio stabilitate la internet...