| DOOOPX a întrebat:

Salut, Samsung galaxy j4 2018 este rezistent la apa?

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Salut! Nu este rezistent la apa! Numai flagshipurile lor sunt rezistente la apa, si cateva modele din gama mid range.

| raMLesS a răspuns (pentru Jipa95):

Daca intra la apa si il scoti dupa 30 de minute, dupa ce iese apa din el o sa mearga? N-am inteles nici o data chestia asta.

| Jipa95 a răspuns (pentru raMLesS):

Ideea este ca aceste telefoane waterproof ( ip68 ) au niste sigilii de cauciuc in interiorul fiecarui port al telefonului, care impiedica apa sa patrunda. Daca scufunzi telefonul mai mult de 1.5 metri sub apa un timp mai indelungat, sunt cateva sanse ca presiunea apei sa ''sparga'' acele sigilii. Vezi un teardown complet sa vezi despre ce e vorba. Ia spre exemplu galaxy s7 edge teardown jerry rig everyting.

| raMLesS a răspuns (pentru Jipa95):

Eu vorbesc despre telefoanele astea care nu sunt rezistente la apa.
Daca scap un Samsung galaxy s3 in apa de exemplu, pe moment nu o sa mai mearga, dar dupa ce iese apa din el o sa-si revina?

| Jipa95 a răspuns (pentru raMLesS):

Astea care nu is rezistente la apa daca apuci sa il scapi complet in apa, sunt 99% sanse sa nu isi mai revina.

| Aligator0108 a răspuns:

Niciun telefon nu este complet rezistent la apă.

https://www.getdroidtips.com/samsung-galaxy-j4-waterproof-device/

| Marius16785 a răspuns:

Salut,imi pare rau sa te dezamagesc, dar telefonul pe care tu il detii nu este, oricum ar fi fost smek daca era.