| xSimple a întrebat:

Se merita sa cumpar un telefon de pe olx? Mai exact s7 edge. Unul e aprox 1700 pe site si normal e 2500. Ce ziceti, merita? Eu nu stau intr-un oras mare si nu as gasi aici unul sa il verific.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu merita!
Ai sanse foarte mari sa fie unul stricat!
Pe olx se trag tepe mari si daca vrei sa nu arunci 1700 lei pe fereastra, cumpara-ti unul din magazin.
Singurul moment in care merita sa cumperi de pe olx, este daca mergi personal sa ridici telefonul, de la omul respectiv si te lasa sa-l verifici inainte sa-l platesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ti o fi sansa... poate faci o afacere buna, poate iei teapa, cam asa e cu olx ul

| OnePiece a răspuns:

Gasesti Lenovo Zuk Edge la 1500 de lei si e mai performant ca S7 edge.

| a9lex88888 a răspuns:

Pe olx se dau tepe, dar din cate stiu pe site-uri precum okazii sau la jumate vanzatorii sunt verificati.