| Secretkkk a întrebat:

Salut, spuneti-mi va rog care e mai bun Samsung Galaxy S2 sau Samsung Galaxy S3?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Categoric Samsung Galaxy S3 I9300, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Pentru comparaţie şi specificaţiile tehnice vezi linkul :
http://www.smartprix.com/......69_167.php

| tombraiderunderworld a răspuns:

Galaxy S2 e mai bun ca a avut mami si e ft rezistent celalalt te joci putin pe el si se crapa laughing

| rapid211 a răspuns:

Cum am indicat, design-ul lui Samsung Galaxy S3 reprezintă o schimbare majoră față de ceea ce a oferit generația anterioară. Noul model oferă un contur mai rotunjit, dar nu pierde esența lui Samsung Galaxy S2. Cel mai bun mod de a defini design-ul lui Samsung Galaxy S3, este ca terminalul este un hibrid între formele lui Galaxy Nexus și ale lui Samsung Galaxy S2. Cu toate acestea, nivelul de finisare al carcasei a fost îmbunătățit, datorită finisajului numit Hyperglaze care oferă o atingere ce permite o prindere mai bună. În ceea ce ține de butoane nu observăm nici o schimbare și se continua stilul butonului frontal home, precum și butoanele de volum și Power.

Comparație ecran

Este inutil să mai precizăm că în acest sector schimbarea este esențială, începând de la mărimea ecranului. Noul Samsung Galaxy S3 face un salt până la 4, 8 inch față de cei 4, 27 inch față de anteriorul Galaxy. Poate că pare o dimensiune prea mare, dar judecând după imaginile prezentate putem spune că cei de la Samsung au încercat să se joace cu design-ul. În ceea ce ține de rezoluție, de asemenea se observă o îmbunătățire. De la 800 x 480 pixeli rezoluție a modelului anterior, Samsung Galaxy S3 sar e la 1280 x 720 pixeli rezoluție. Fără îndoială o caracteristică care îmbunătățește experiența utilizatorului a propriului sistem, Android 4.0.4. În ceea ce ține de tipul ecranului, coreenii au optat pentru o matrice PenTile la noul Samsung Galaxy S3 față de tehnologia RGB a ecranului Super Amoled Plus a lui Samsung Galaxy S2. Cu toate acestea, se pare că ecranul Super AMOLED HD oferă un nivel de luminozitate superior, deși din unele comentarii din afara analizei reiese că tonalitatea culorii alb, în anumite unghiuri, ia o nuanță albăstruie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai997 a răspuns:

Samsung Galaxy S3 dataorita noilor imbunatatiri si aplicatii noi fata de Samsung Galaxy S2.winking

| Anybody00 a răspuns:

Samsung galaxy s2 e mai rezistent, iar nu mi se pare k s3 ar fi mult mai bun la partea software. Adică au aceeasi rezolutie la camera, iar s3-ul are ecranul mai mare