| DisturbeDd a întrebat:

Stiti vreo aplicatie sau vreo metoda de a inchide de tot aplicatiile deschise pe smartphone (android 4.1.2). Si cele din background caci cu ce am gasit eu se le inchid, insa repornesc singure...

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu stiu daca stii, sau daca o sa vrei sa intelegi ce o sa zic eu aici.
Android-ul funtioneaza astfel: incarca toate aplicatiile sau cat mai multe in ram, iar cand utilizatorul le acceseaza le deschide din ram. Deoarece memoria ram e mult mai rapida.
Nu e ca la windows pe pc.
Uite, sunt telefoane cu cate 2 gb ram si au ram putin liber, deoarece NU E WINDOWS.
Si nu te mai chinui sa le inchizi, ca nu reusesti tu sa "fentezi" sistemul. nu faci decat sa obosesti procesorul si sa consumi bateria. Tu le inchizi, el le redechide... Ce sa zic, frumos jocul asta, si multi il practica. Nu mai bine e la iphone, ca nu te lasa sa vezi cat ram ai liber... Ca si acolo tot cam asa e sistemul.

| DisturbeDd explică (pentru sltlp):

Problema e ca ininte ramul imi statea in jur de 500, iar acum, desi nu am instalat decat 2-3 aplicatii usoare, ramul imi sta la 700-750. Oare as putea sa inchid serviciile din background (cum ar fi cel de la facebook, mail, gmail) care stau intruna deschise?

| sltlp a răspuns (pentru DisturbeDd):

Nup. Se redeschid ele singure.

| Mozila a răspuns:

Task manager!

| DisturbeDd explică (pentru Mozila):

Task manager le inchide pe moment cum am zis. ma refeream la ceva cum ar fi la wndows cand le pui pe manual si nu mai stau in backgound pana nu le deschizi tu