| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU! Acest laptop este bun să mă și joc din când în când LOL sau CS sau jocuri din astea mai low? https://www.flanco.ro/......e-dos.html
Menționez ca eu am un pc cu 24 gb ram și un Ryzen 5 3400G dar vreau sa am și ceva portabil când ma deplasez!
Dau Fundă!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu as recomanda nici pentru gaming light! de ce? are placa video integrata, chiar daca aceasta va merge in anumite jocuri video cu cerinte mici, si va folosi o parte din memoria RAM, se va incinge foarte tare, adica il vei chinui!
Laptopul expus de tine este mai mult pentru scoala, birou, filme!
cam atat

| NLS a răspuns:

Cu acele placi integrate de la Intel nu poti juca nimic, nici macar LOL in conditii bune. Sunt exagerat se slabe.

Daca doresti sa joci cu placa integrata, cauta laptop cu procesor AMD Ryzen, mai nou de seria 4000.

EXEMPLE DE LAPTOPURI CU CARE TE POTI JUCA ceea ce doresti (NU si altceva mai nou sau mai pretentios):

https://www.pcgarage.ro/......a-la-1400/

Inca un amanunt: Allview sunt foarte prost construite si racirea sau calitatea ecranului lasa de dorit.
Pentru doar 200 lei in plus, poti avea un laptop ca lumea, Lenovo, HP, etc

| Anonimulnegru explică (pentru NLS):

Pentru filme, proiecte, etc cred că este super, eu mai am un PC cu ryzen 5 3400G și 24gb RAM

| NLS a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Dar acel PC nu e făcut de Allview, si nici nu are țigănia de placa video UHD de la Intel, care nu duce deloc jocuri.
Placa video din AMD 3400G nu e ea mare brânză, dar față de cea Intel, e de vreo 4 ori mai capabila.

| Anonimulnegru explică (pentru NLS):

E doar branduit de Allview, și are placa video integrata dacă are acel procesor