| Catalin25999 a întrebat:

Acum 2 saptamani mi-am cumparat telefonul Allview a5 quad si merge foarte bine fara lag. Dar de ieri a inceput faca lag in unele jocuri. de exemplu in flappy bird dau o data si sare de doua ori sau in subway surf are lag ce acum 2 saptamani nu avea de loc. Va rog sa ma ajutati, poate sunt niste setari facute aiurea de mine. dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Si normal. cum sa pui tu frate procesor quad-core si numai 512 mb ram pe un telefon? Daca ai apucat sa instalezi cateva aplciatii, jocul nu mai are suficienta memorie ram pentru a rula jocul, stiu din propria experienta, am un telefon asemanator la performante ca al tau si mergeau bine jocurile pana i-am instalat cateva aplicatii. E slab rau..procesorul nu lucreaza simultan cu memoria ram si e pacat de el mai mult de marketing i-au si pus procesorul ala quad.