| wrestelmania a întrebat:

acum 2ani mi-am cumpărat o tableta de la Vodafone cu internet nelimitat de curând s-a stricat și vreau să mut cartela din aceasta într-un telefon tot de la Vodafone acesta detectează cartela dar Datele de la Internet nu pornesc, trebuie să-l setez sau?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Deoarece setările pentru Internet sunt specifice fiecărui telefon și număr de telefon, iar majoritatea telefoanelor se configurează automat în momentul în care introduci cartela SIM."
https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/Contacteaza-ne/suna-ne/index.htm

In linkul de mai sus ai numerele la care poti suna pentru a primis asistenta pentru configurarea internetului pe mobil (*777).

| wrestelmania explică (pentru dannyel86):

Chestia e că nu pot suna pentru că nu are un număr de telefon și ei trebuiau să trimită SMS cu setările

| dannyel86 a răspuns (pentru wrestelmania):

Cum adica nu are numar de telefon? Ai bagat sim-ul in telefonul care a inlocuit tableta?
Daca numarul a expirat prin neincarcare cartela, va trebui sa cumperi cartela sim cu numar nou.

| daryan2017 a răspuns:

Accesati internetu prin intermediul date mobile și totul va fi ok.