| Ionut312 a întrebat:

Salut TPU! Am achizitionat de curand un telefon mobil Samsung Galaxy S3 variata NEO. Nu inteleg de ce cand vreau sa schimb modul de deblocare,adica cu glisare,model,pin sau fara nu le pot accesa. Toate au afisat mesajul "Dezactivat de administrator,de politica de criptare sau de spatiul de stoacare al acreditarilor",asta se afisa si inainte de al cripta. Ma poate ajuta cineva, va rog?
Si mai am o intrebare. Cand am deschis o melodie imi apareau 2 programe cu care o pot deschide, si din greseala am dat "intotdeauna" pe un program cu care nu voiam sa le deschid. Cum fac sa schimb?

1 răspuns:
| AlexL28 a răspuns:

Prima nu stiu, incearca sa mergi la Securitate>Administratori dispozitiv si daca ai vreunul bifat, defifeaza-l
Cu muzica, mergi la Setarii>>Aplicatii>>Aplicatia pe care ai ales-o sa deschida muzica in mod implicit, acolo e un buton care sterge aceste setari implicite...nu stiu cum se numeste pe romana ca al meu e pe engleza "Clear defaults". Apasa-l si data viitoare o sa te intrebe din nou cu ce sa deschiziwinking