| LeganzaMoonwalker a întrebat:

Am cumparat azi un LG G2 de pe OLX, iar in anunt scria ca are garantie. Cand a fost sa ne vedem, mi-a dat doar factura, cu imei cu tot, insa fara bon sau certificat de garantie.
Pot merge in service cu el fara garantie, doar cu factura?

Funda, Vot, Salam!

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

In mod normal in UE garantia se efectueaza cu bon fiscal sau factura, astfel se dovedeste cand a fost cumparat produsul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge dar n-o sa-l repare gratuit, trebuie sa duci si cvertificatul de garantie. De ce nu l-ai cerut?

| Andrei2598 a răspuns:

Da, cred ca se poate doar cu factura. Sigur au în sistemul lor niște informații despre telefonul tău, cum ar fi perioada de garanție, informații pe care le au după numărul facturii.