| anonimul9156 a întrebat:

am facut o prostie cu telefonul Samsung galaxy s plus gt i9001.lam bagat in download mode si acum nu mai stiu cum sa-l scot din download mode.Am vrut sa fac si eu update la android dar official ca sa nu root-ez telefonul si mi se blocheaza odin-ul.Astept ajutor!

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Cata baterie avea? Trebuie sa aiba peste 70% ca sa nu se blocheze in timpul update-ului. si nu trebuie sa se blocheze internetul, si incerca sa-l inchizi, daca nu isi revine du-l la service ca sa nu-l strici mai rau.

PS: mi se pare destul de ciudat, la mine, de fiecare daca cand isi facea update donwloada kitt-ul in timp ce foloseam telefonul normal si apoi ma intreba daca vrei sa fac update si se restarta si instala singur...

7 răspunsuri:
| anonimul9156 explică (pentru introduaicinumele):

Nu cred ca avea peste 70% si chestia cu bateria am aflat de ea dupa ce l-am bagat in download mode

| anonimul9156 explică (pentru introduaicinumele):

Ai facut cumva upgrad-ul cu odin? ca eu cu odin am incercat si mi s-a blocat la amss.mbn download...

| introduaicinumele a răspuns (pentru anonimul9156):

Daca n-a inceput instalarea update-ului poate reusesti sa-l inchizi si normal ar trebui sa mearga apoi.

| anonimul9156 explică (pentru introduaicinumele):

Inca ceva! ai facut upgrad-ul cu odin ca eu asa am facut si mi s-a oprit la amss.mbn download... sad

| Bogdan_Bateala_1997 a răspuns:

Incearca sa il resetezi ca si eu am patit asa ceva si l-am resetat din ""Setari-Confidentialitate-Revenire la setarile din fabrica sau la tine scrie reseteaza incearca si daca iti merge sa-mi dai si mie o funda

| introduaicinumele a răspuns (pentru anonimul9156):

Eu n-am S Plus, am o tableta cu Android si la mine imi apare o notificare ca downloadeaza update-ul si apoi ma intreaba daca vreau sa-l instalez, isi da restart, si incepe sa-l instaleze, apoi isi mai da inca o data restart si se deschide normal, si la fel se intempla si cu S3-ul unui prieten. cauta pe Google.

| anonimul9156 explică (pentru introduaicinumele):

Mersi mult pentru ca mi-ai raspuns dar desi nu mi-ai fost de ajutor ti-am dat funda.pana la urma trebuia sa conectez la usb-ul care e la placa de baza si sa debifez o casuta si acum imi merge.mai am problema cu nfs care sper sa o rezolv