| alexmarius92u492 a întrebat:

am instalat android 4.2.2 miui pe Alcatel one touch pop c7 si, la instalarea androidului nu recunoaste cartela sim sad ce fac de ce nu CITESTE cartela trebui sa schimb alt android sau imi trebui vreun fisier ceva? Funda

1 răspuns:
| MediaMaxRO a răspuns:

Salut,

Nu este o problema soft, este fie din cauza cartelei fie din cauza telefonului. Incearca sim-ul intr-un alt telefon iar daca problema este aceeasi, este din cauza cartelei si trebuie sa fie inlocuita.