| Powerman a întrebat:

Am o problema cu telefonul, nu imi mai citeste cartela, e Alcatel One Touch c9 pup, dual sim in niciun slot nu mai citeste nici o cartela. Ieri o citea si acum nu mai citeste, i-am dat reset data factory, dar degeaba. Cartela mea nu era taiata cum trebuie. Cred ca l-am dereglat.Ce ar trebui sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| MJo a răspuns:

Se poate schimba slotul de cartela, daca acesta este defect. Doar cei de la service iti pot spune care este cauza.