| AleXxXz a întrebat:

am luat recent un telefon Samsung galaxy s2, proprietarul mi-a zis ca e Korean, dar eu stiu ca modelul Korean are antenna asta nu are, poate fi Korean si fara antenna?

12 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Normal ca este Corean, pentru ca Samsung-urile, mai ales cele din gama S sunt facute de Coreeni, modelul ala Corean de care zici tu,, cu antena'', este replica, dar este facuta tot in Corea.

| AleXxXz explică (pentru AlexElektro1987):

Pai si merge soft original?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru AleXxXz):

La care dintre ele?

| AleXxXz explică (pentru AlexElektro1987):

Cum adica la care din ele?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru AleXxXz):

Vrei sa zici la cel pe care il ai? da, merge

| AleXxXz explică (pentru AlexElektro1987):

O sa incerc! daca merge dau funda

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru AleXxXz):

Cand nu esti sigur de ceva, de ce mai cumperi?

| AdrianFita a răspuns:

Este cumva Samsung galaxy gt-s7562 duos? Daca da din asta am si eu si e fabricat in China.

| Daniels89 a răspuns:

Pai ce se intampla nu ai semnal sau care e problema? in prima faza vezi daca ai IMEI (*#06#) toate au antena numai ca difera frecventa de semnal dar e vb numai de america adica retelele CDMA si GSM

| AleXxXz explică (pentru Daniels89):

Am semnal, nu am problema cu telefonul, doar ca nu are soft original, are SuperSu, dar telefonul meu nu are antena, vreau sa stiu daca e korean sau nu..ca am vazut modelele koreene ca au antena al meu nu are..si vreau sa ii pun soft original si mi-e sa nu fie korean si sa numai am semnal dupa

| AleXxXz explică:

Nu, e model GT-I9100