| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru urgent! Vreau sa-mi cumpar un telefon nou si nu stiu pe care sa-l achizitionez: Samsung Galaxy S5 sau Samsung Galaxy Note 3? Va rog ajutati-ma cu pareri despre aceste telefoane sad
P.S: Dau si fundita.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Samsung Galaxy Note 3 N9000 are "CPU: Quad-core 1.9 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7
(One set active at one time)" - se explică la linkul anterior!

Chiar dacă are procesor octa-core, doar un SINGUR set este activ ( NU funcţionează simultan ) - deci, cel mai performant va fi setul Quad-core 1.9 GHz...
Aşa că, NU ai nici un avantaj că este octa-core sad

Iar Samsung Galaxy Note 3 N9005 are "CPU: 2.3 GHz, Quad Core, Qualcomm Snapdragon 800".
Deci, faţă de cel cu Quad-core 1.9 GHz, este mai PERFORMANT happy

O zi frumoasă!

6 răspunsuri:
| Felician_Cristian_1990 a răspuns:

Eu cred ca S5 il depășește cu mult pe note 3... Dar dupa părerea mea i-ați un IPhone... E super merg price jocuri + nu se blochează niciodată, nu se viruseaza... Eu am un iPhone 4S si imi place foarte mult. Sper ca te-am ajutat baftawinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Note 3 N9005 (3G+LTE) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Crede-mă că Note 3 e mult mai bun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Dar nu este mai bun modelul N9000? Vad ca are procesor octa-core. http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_3-5665.php

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Mersi mult.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcerewinking