| extremer11 a întrebat:

Am nevoie de un mic ajutor, va rog! Am un Windows Lumia 435 si tocmai ce i-am facut update-ul de la 8.1 la 10. Astazi am vrut am vrut sa-mi schimb tonul de apel, insa cand intru in setari, nu imi apare melodia! Mentionez ca am copiat-o in folderul "Ringtones" din telefon, insa chiar si asa nu imi apare. Unde trebuie sa copiez melodia sau ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Melodia trebuie sa o copiezi in playerul audio si din playerul audio o setezi ca rington sau sunet de apel, tu cu ce player rulezi muzica pe telefon?

| extremer11 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Asta am si facut, doar ca nu imi vede melodia.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru extremer11):

Atunci inseamnă ca telefonul are ceva, ar trebui resoftat, du-te cu el la servis si o sa vada ei ce are.

| extremer11 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am rezolvat! Tocmai ce am observat ca odata cu instalarea noului Windows, telefonul nu mai accepta ringtonuri mai mari de 30 secunde. "Destept" telefon am, ce sa zic! Mersi oricum de ajutor!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru extremer11):

Multumesc pentru fundă.

6 răspunsuri:
| VoicuDragomir a răspuns:

Nu vreau sa te supar, dar am avut Lumia 2 ani si in ultimele 6 luni au fost doar probleme legate de aplicatii, sistem etc. iti recomand Android!

| extremer11 explică (pentru VoicuDragomir):

Stiu ca sunt de tot *** Lumia, dar momentan trebuie sa ma descurc cu el. Si update-ul am fost nevoit sa.l fac, pentru ca pe 8.1 nu mai puteam trimite sau primi mesaje pe Facebook messenger.