| CasY200111132 a întrebat:

Am o curiozitate...Ce telefon ar trebui sa aleg dintre Samsung Galaxy S3 i9305 4G sau S4 Mini i9195 are si acesta 4G.Argumentati si dati-mi daca se poate un site de pe care sa il iau in rate vreo 10-15 fara dobanda.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| CasY200111132 explică (pentru bursuc001):

Multumesc dar multi spun ca S3 Lte i9305 e mai bun darS4 mini Are 1. 7Ghz iar S3 Lte 1. 4Ghz si \ amandoua au 4G.Asta ma nelamureste...Dar multumesc!winking

| bursuc001 a răspuns (pentru CasY200111132):

Cu plăcere!

Tocmai asta spuneam şi eu : Samsung I9305 Galaxy S III este mai PERFORMANT decât Samsung I9190 Galaxy S4 mini!

Samsung I9305 Galaxy S III ARE :
* dislay mai mare şi mai bun : 720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density)
* memorie internă mai MARE : 16 GB storage
* memorie RAM mai mare/bună : 2 GB RAM
* procesor Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 ( celălalt are Dual-core 1.7 GHz Krait )
* acumulator mai puternic : Li-Ion 2100 mAh battery, etc.

O zi frumoasă.

3 răspunsuri:
| Ibanez a răspuns:

Mai bine iti iei un S3 cu 4G deoarece are ecranul mai mare, te poti uita la filme, si nu iti obosesc ochii (Asa de tare) si poti naviga pe net foarte usor! pe cand s4 mini este mai mic si este ca o versiune S3 mini imbunatatita! Nu stiu nici un site de unde il poti lua in rate... incearca pe altex, pe eMAG sau flanco! Funda?