| xGamerZ212 a întrebat:

Salut TPU,am o intrebare,ce as vrea raspunsuri mai detaliate,am luat un telefon din amanet,telefonul era defect,nu te puteai intelege cu el in niciun fel,dupa care l-am returnat si mi-au dat altul tot in acea suma,toate bune si frumoase, dar si acest telefon are defecte. Am fost azi si cu el, dupa care-mi se spune ca e vina mea ca l-am supraincarcat cu prea multe aplicatii si prostii de ale lor si m-au pus sa-l las la verificare 24 de ore, daca nu-mi recuperez banii cum pot proceda? Vreau un raspuns concret sa stiu ce pot face mai departe.Multumesc anticipat.
PS: nu stiu daca e categoria corecta.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Inca un exemplu de ce nu este ok sa cumperi de la second-hand electronice!

| Yuoia a răspuns:

Reclamatie la OPC.
Am patit-o si eu pe vremea cand credeam ca acolo sunt mai ieftine. Mie imi spuneau ca telefonul e bun dar ca nu stiu eu sa fac nu stiu ce setari. La fel, "lasati-l la verificat". Am mers la OPC si s-a rezolvat.