| Andrei2121 a întrebat:

Am o intrebare despre telefonul meu(Vodafone Smart 2)Cand vreau sa rulez pe el jocuri sau aplicatii mau calumea, mai cu grafica ca de exemplu:FLCommando imi arata Oprire neasteptata a aplicatiei(proces com.glu.modwarsniper).Incercati din nou.Am incercat din nou vreo 3-4zile nimic. Ajutati-ma va rog orice raspuns e binevenit.
P.S:Am android 2.4.

7 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Incearca un update la soft, telefonul tau nu prea accepta jocuri cu o grafica buna.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Din cate stiu, nu exista Android 2.4, dar avand in vedere ca am vazut si 2.6, nu mai are sens sa intreb...
Pai pentru ca telefonul tau nu este facut pentru o grafica mai decenta! dar totusi, ar trebui sa iti mearga bine, pentru ca ai procesor de 800mhz si 512mb ram!
Incearca sa ti-l modezi pe Cyanogen mod 9 - Asta este un fel de android v4 ICS. Dar daca nu vrei sa faci schimbari la Soft, incearca sa iti dai un reset la telefon - sterge-ti toate aplicatiile, toate widget-urile, tot tot tot, pozele punele pe PC, si da-i Hard Reset (parca). ar trebui sa mearga!

| Andrei2121 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Androidul este aproape de 2.4 este 2.3.7 dar am nevoie de un raspuns mai explicit nu prea ma descurc la telefoane si se poate sa meraga FLCommander pe el?

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Andrei2121):

Nu am auzit de FLCommander..nu stiu! daca nu iti mergea acum 2 zile, de ce ti-ar merge acum?

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Acest telefon nu are performante decente pentru a putea rula aceste jocuri! Limiteaza-te la altele.

| angi_4331 a răspuns:

Da,pentru ca telefonul tau nu prea accepta jocuri cu o grafica mai buna, prietena mea are aceeasi problema.

| Shobo91 a răspuns:

Incearca sa faci un Update la Soft, fa update la o alta versiune mai noua a Android-ului, este posibila si asta sa fie o cauza, chiar daca telefonul ar suporta, nu accepta versiunea softului sa rulezi aplicatia...de exemplu ai windows 98 si rulezi un film HD, normal ca nu va merge optim ca pe un window 7 sau 8... Bafta!