| Intrebari373626 a întrebat:

Am o intrebare inlegatura cu Android 9.0 si intrebarea este daca mi-l instalez pe Samsung Galaxy S6, imi va incetini telefonul?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, cam da. Cel mai bun si cel mai optim sistem de operare este cel cu care vine din fabrica telefonul (nu mai stiu exact care este la s6).
Nici update nu este bine sa faci desi o sa arate mai bine si se "specifica" ca ai avea avantaje. Un telefon perfect este cel care iese din fabrica si este proiectat cu setarile sale initiale. O actualizare in plus a sistemului uneori nu face decat sa ingreuneze procesele.

14 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

S6 oricum nu va primi niciodata update-ul la ANdroid Pie, asa ca nu stiu ce update visezi tu acolo laughing)

| PainTech a răspuns (pentru Bogdan70001):

Nu oficial.
Sistemul de operare poate fi schimbat "manual" ca si la un PC. Nu e o procedura prea bine vazuta dar exista.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru PainTech):

Cu Odin, stiu.

Dar update oficial nu exista

| Intrebari373626 explică (pentru Bogdan70001):

Nu cu odin, exeista twrp, sí rom de Android 9.0 pentru s6

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Intrebari373626):

Stiu TWRP cu NexusOS (stiu ca era singurul de 9.0 pentru S6)

| Legendarydk a răspuns:

Gresit. Eu mi am luat un s7 edge ce a venit cu Android 7, si i-am bagat Android 9 One Ui, ceea ce l-a facut mult mai rapid, se misca ca un s8-s9, singurul minus este ca bateria nu mai tine asa mult, poti baga twrp cu odin, apoi sa bagi Android 9 de pe Xda, daca te pricepi, chiar merita avand in vedere ca gasesti si Android 9 One Ui pentru s6, ignora celelalte raspunsuri deoarece sunt degeaba.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Legendarydk):

Mai taie din ele ca nu te crede nimeni. Unde dracu ai pomenit tu update cu trecere de 7 la 9 (si un update MAJOR ca OneUI) sa faca telefonul sa se miste ca un S8 s9 esti cu capul?

Si in niciun caz sa nu-si ia OneUI ca este clar ca se va misca mult mai prost. (cum se misca si la tine), Android 9 AOSP sa-si ia

| Legendarydk a răspuns (pentru Bogdan70001):

Eu zic sa taci daca nu te pricepi, am avut si lineage OS, si pixel experience, si e de ****, cel mai bun e One Ui pana acum, si da, se misca lejer ca un s8.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Legendarydk):

Deci tu imi spui mie ca LineageOS si PE se misca mai prost decat OneUI laughing))) Tu nu ca nu ai vrea sa gandesti, dar esti foarte redus, asta-i problema

| Legendarydk a răspuns (pentru Bogdan70001):

Omule, gandeste dupa ce citesti, am spus ca e de **** pe Samsung, pe alte telefoane sunt ROM-uri destul de bune, dar pe Samsung-uri nu se compara cu One Ui, asa ca taci in *** daca esti prost.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Legendarydk):

Deci esti si analfabet..bine de stiut.

Uite i-ati timpul tau, si incearca sa rescrii din nou, dar sa inteleaga oricine.Reciteste-ti singur mesajul si pune-te in locul cuiva care nu stie ce ai vrut tu sa scrii.

POti sa ceri si ajutor, daca nu te descurci singur sa rescrii mesajulwinking

| Legendarydk a răspuns (pentru Bogdan70001):

Defineste analfabet, si comenteaza dupa.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Legendarydk):

(Persoană) care nu știe să citească și să scrie.

Tu mai bine "defineste" din nou ce ai scris mai sus laughing

| Intrebari373626 explică (pentru Legendarydk):

Ám incercat dar mila incetinit