| Alexalexalexalexalex202020020w020020 a întrebat:

Am o intrebare legata de iphone. Cum e treaba cu iphonul adica cu contul icloud? Daca cumpar de la cineva un iphone si acesta nu vrea sa imi dea contul icloud, pot lua un cont icloud de la un prieten si apoi sa imi fac unul eu si sa il sterg pe acesta de la un prieten.

2 răspunsuri:
| Strepix a răspuns:

Salut!

Nu.

Deodata ce este setat un cont iCloud nu il poti sterge decat daca stii parola.
Daca incerci sa dai reset atunci iti va cere contul icloud si parola care a fost folosita la utilizarea iphone-ului.
Iti recomand sa nu cumperi niciodata un iphone care e uitat contul icloud deoarece nu se poate repara nici in GSM si daca se poate costurile sunt mai scumpe decat telefonul initial *second*

| Matei_MihaiMt_1990 a răspuns:

Salut,este necesar sa ii ceri contul icloud pentru a sterge contul lui, daca nu ii spui sa il stearga chiar el fara sa iti dea parola, daca are deja un cont de icoud in telefon nu poti baga inca unul, FUNDA?