| Zuzumilk26 a întrebat:

Am o problema.Am un Samsung Galaxy s3 Neo.Si problema ii ca cand il scot de la incărcat se tot stinge incontinuu si daca vreau sa il pornesc trebuie sa il pun la incărcat. Ce ziceți, bateria ii de vina?

3 răspunsuri:
| margaritmarius3 a răspuns:

Cumpara o baterie noua. Daca vrei sa nu mai patesti la fel si cu aceasta iti recomand:
- Sa nu iei una la 33 lei cum a spus baiatul de mai jos, sa iei una originala e in jur de 70-80 lei, altfel intr-o luna dai alti 33 lei si te ajungi la pretul uneia originale, deci iesi in pierdere.
- Sa nu te mai joci cu telefonul la incarcat
- Sa il incarci cand scade sub 25%, asta incetineste deteriorarea (daca il bagi la incarcat cand are 40-50% nu este nicio problema, problema e cand scade sub 25%)

| stefan67890 a răspuns:

Eu zic ca să te convingi să cumperi o nouă baterie și să vezi dacă e sau nu de vină...(Este 33 de lei o baterie nouă...)