| Ionel201011 a întrebat:

am o problema. Am un telefon lG Optimus L3 E400 si am tot incercat sa instalez Android 4.0.4 si acum nu mi se mai aprinde telefon, adica se aprinde dar imi arata doar stema de la Vodafone ca se incarca si tot aia mi-o arata ori cat la-s lasa. Imi puteti da niste sfaturi ce sa fac? Multumesc dau funda sad

Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

Daca s ar aprinde macar, te ai duce in meniu la setari din fabrica si s ar rezolva. daca erai atent la meniu ai o optiune copie de rezeva. daca faceai asta acum doar se restarta si revenea la setarile initiale. vezi de asta update asta trebuie sa l faca cineva care are macar notiuni! pare rau cred ca doar in service mai poti rezolva ceva!

9 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Doar ce am raspuns cuiva pe tema asta cu updateul. nu mai faceti update asa de capul vstru ca stricati telefoanele!

| Ionel201011 explică (pentru radu75):

Man dar ce pot sa fac ca nu mi se aprinde, adica se aprinde dar imi arata decat stema... straight face

| radu75 a răspuns:

Era bun un multumesc, pentru cei care si au dat cu parerea pe aici sa te ajute...

| Ionel201011 explică (pentru radu75):

Ti-am dat funda ce multumesc?

| cflorin11 a răspuns:

Buna. Ai facut o mare greseala pentru ca Android 4.0.4 nu este disponibil pe acest telefon oficial si nici nu va fi datorita partii hardware slabe ale acestui terminal. Problema ta sigur a dus si la pierderea garantiei. Imi pare rau. Multa bafta.

| Ionel201011 explică (pentru cflorin11):

Si ce pot sa fac?sad

| cflorin11 a răspuns (pentru Ionel201011):

Poti merge la un servis autorizat si sa ceri un downgrade adica o revenire la varianta android cu care a venit telefonul. Nu te speria problema poate fi rezolvata.

| NoNameHelpYou a răspuns:

Tu l-ai luat de la Vodafon shop nu?
nu poti instala la un telefon asa simplu android asa mare.El din fabrica are pus un sistem android el ale 2.3.6 ca stiu este un tel foarte bun.tu ai solicitat sistemul si acesta s-a blocat.mai ai garantie? du-te la un shop de tell si vezi ce poate sa-ti faca

| Ionel201011 explică:

Am rezolvat am dat setarile din fabrica si am sters tot ce am avut pe el si am scanat cu antivirus imi merge ca uns e exact cu setarile din fabrica.