| DEADON a întrebat:

Am o problema cam mare...
Am un iPhone 4 de 8GB si ieri i-am facut jailbreak pe ios 7.1.2 si azi i-am vrut sa-i pun siri pe el.
Totu' a mers bine, a zis sa-i dau reboot device sau respring.
I-am dat. Am asteptat 1 min, nu a facut nimic, dupa 2 min, nimic.
Arata numai acel mar muscat.
Nu am apasat pe niciun buton sau chestii.
Am impresia ca a intrat intr-un recover mode sau dfu?
Va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Niciodata nu am inteles de ce fac utilizatorii de iPhone jailbreak, am si eu iPhone dar nu m-am riscat sa ii fac pentru ca pot ramane fara telefon si sa ma duc la service sa-l resofteze nu imi convine sa raman fara telefon laughing....mai bine il lasa-i asa.

| rares22iunie a răspuns:

A intrat intro bucla.
Sistemul de operare nu mai poate sa booteze pe aceleasi date si intra in bucla pentru ca altceva nu mai are sa booteze.
Iti recomand sa il duci la service sau sa ii reinstalezi sistemul de operare cu tot cu firmware.
Vezi ca la service iti ia bani deoarece cand iai facut jailbreak ai distrus garantia.

| DEADON explică (pentru rares22iunie):

A mers...Era in Recovery Mode si nu avea baterie...L-am bagat, i-am dat recover si i-am bagat iar jailbreak.
Se pare ca nu este de la jailbreak este de la prea multe springboarduri.