| StanicaAndrei a întrebat:

Salut TPU,am o problema cu telefonul mobil, un Nokia c2-01 cand il las pe birou sau il tin in buzunar (deci nu il butonez) imi apare pe display CHECK OPERATOR MESSAGE si imi dispare tot semnalul...stie cineva ce pot face sa nu se mai intample asta?

2 răspunsuri:
| Alexandra12798356 a răspuns:

Pai...ori l-ai scapat, ori a intrat apa in el. Eu zic sa-l inchizi si sa-l deschizi iar. Baftawinking

| StanicaAndrei explică (pentru Alexandra12798356):

Nu...deci am semnal, deodata ramane fara si dupa 2 min apare iar... daca il butonez am semnal mereu