| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu un Nokia Lumia 630 dual SIM.
De 2 ore mă chinui sa adaug un cont de Microsoft că sa pot descărca aplicații din magazin.
Îmi dă mereu mesajul "Reincercati" și după eroarea 80070057.
Am căutat pe net, am găsite câteva răspunsuri dar nici unul nu a funcționat, am și resetat telefonul și nimic.

Răspuns Câştigător
| cezar003 a răspuns:

Cica sa modifici intai data si ora ca ar fi incorecte apoi sa incerci din nou

8 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Incearca chrome, a fost o neintelegere intre Microsoft si Google
https://www.geek.com/......n-1599292/
Poate ca resetand telefonul, ai intrat pe platforma chrome asa ca... Gmail

| dJaLLy87 a răspuns (pentru cezar003):

Nici macar nu exista Chrome pe telefon după ce îl resetezi

| cezar003 a răspuns:

Dupa ce i-ti restabilesti telefonul cu un cont google vei putea accesa si hotmail de pe chrome

| dJaLLy87 a răspuns (pentru cezar003):

Merci, dar am incercat ce scrie pe siteurile astea.

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Cica sa modifici intai data si ora ca ar fi incorecte apoi sa incerci din nou

| cezar003 a răspuns:

Intelegi ce spun? pune-ti de exemplu 16/12/2017 si te vei putea loga in Microsoft

| dJaLLy87 a răspuns (pentru cezar003):

Data și ora le-am setat de când am reinitializat telefonul. Am incercat chestiile astea de pe forum, mă gândeam că știe altcineva altă soluție. Merci oricum.

| dJaLLy87 a răspuns (pentru cezar003):

Am rezolvat problema altfel, am observat că după ce resetam telefonul ăsta se dădea pe regiunea Ungaria, maghiara așa că am schimbat fusul orar pe +1 cum e la Budapesta și pe urmă a funcționat să bag cont de Microsoft. Telefonul cred că a fost luat la Digi (nu este tel.meu este al unui fin care îl folosea doar pe net și la un moment dat nu mai mergea sa navighezi deloc pe internet, eu l-am resetat și nu mai reușeam să mă conectez la magazin )

Problema e rezolvată, îți mulțumesc mult că ai incercat să mă ajuți.
O zi bună să ai!