| GAW a întrebat:

Salut,TPU am o problema cu un Samsung galaxy s2 de acum 4-5 zile a inceput sa nu se mai incarce, am incercat sa misc mufa si doar daca o tin indreptata in jos se incarca.....acum nu se mai incarca de loc adica imi arata ca se incarca vreo 30 de secunde si dupa se stinge.

5 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Este din cauza la încărcător, trebuie schimbat încărcătorul, sau dacă este cu cablu detașabil, trebuie schimbat doar cablul, sigur din cauza cablului nu se mai încarcă

| MoonWolf a răspuns:

Dupa cum vad din descrierea ta, incarcatorul e problema, ti-as sugera sa iti cumperi alt incarcatur, sau daca chiar nu poti fara, dac ai un cablu de date/transfer il poti cunecta la telefon si la laptop/Pc si ti se incarca.

| Ted1 a răspuns:

Daca mufa telefonului este bulita cred ca o poti schimba la un service autorizat(dar o sa te coste destul de mult si nu merita), daca nu bye bye s2.Incearca ce ti-a propus aAex, shimba incarcatorul.

Sper ca te-am ajutat!

| GAW explică:

Nu este din cauza incarcatorului pentru ca am incercat si cu alte incarcatoare...

| GAW explică:

Am schimbat si incarcatorul dar tot asa indrept incarcatorul in jos deoarece nu incarca si sta vreo 30 de sec. si dupa se opreste din incarcat...