| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu un smartphone Samsung Galaxy S6 Edge, problema este ca nu imi merge la el scrie asa "nicio o conexiune la cartela" ce sa fac dau funda.

2 răspunsuri:
| pruneeex3 a răspuns:

Vrei sa spui ca zice "Nicio cartela SIM"?
Daca da, scoate carcasa, scoate cartela pe care o ai si sterge-o pe tricou, pentru a nu fi murdara. Apoi, o poti baga la loc, si mie imi arata asa la Sony Xperia J2, si asa am rezolvat.

| lecaionut a răspuns:

Ai incercat sa bagi cartela cum trebuie?
Daca ai incercat du-ti telefonul la reparat daca ai garantie dar poti sa il duci si fara garantie dar costa ceva. Cred ca ai rupt alea de la SIM.