| Razvanel_Razvy_1992 a întrebat:

am o problema in legatura cu telefonul la jocuri, de exemplu vreau sa ma joc un simulator si aleg sa conduc masina cu telefonul adica miscari din telefon, si aici e problema ca nu merge, misc telefonul dar degeaba ca masina nu se carneste deloc, ce sa-i fac?

2 răspunsuri:
| Lola203 a răspuns:

Pentru asta ai nevoie de accelerometru, un senzor incorporat in telefon. Poate telefonul tau nu dispune de acest senzor, sau poate acesta nu mai functioneaza. Ce telefon ai?

| Razvanel_Razvy_1992 explică (pentru Lola203):

Samsung galaxy s5