| sapphire7 a întrebat:

Buna TPU-isti, am o problema cu telefonul, nu se aude deloc, nici apel nici Youtube nici jocuri, doar vibreaza, in timpul apelului se aude cand vorbesc si in casti la fel. Problema este ca nu se aude din senin apoi iar merge apoi iar nu merge si tot asa. Am dat factory reset degeaba, l.am stins iar degeaba, am schimbat difuzoarele tot degeaba, in setari toate volumele sunt maxime si nu este primul telefon cu are am problema asta, sa fie oare ceva din soft? Difuzoarele au fost testate pe alt telefon si sunt functionale.

4 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Dă-i un reboot

| Anonim727728263 a răspuns:

Depinde...
Ce telefon ai?
L-ai bagat cumva la apa sau a fost stropit pe difuzoare, conectorul USB sau pe mufa Jack?

| sapphire7 explică (pentru Anonim727728263):

Maze Comet, problema am mai avut o cu un Asus, nu a fost stropit nici scapat pe jos nimic, din senin, mi-a spus cineva sa il bag la frigider cateva minute, am zis ca e nebun dar in moment de disperare am incercat si varianta asta, a mers, se aude, cand revine la temperatura camerei iar nu se mai aude.

| Anonim727728263 a răspuns (pentru sapphire7):

Imi pare foarte rau, dar chiar nu te pot ajuta sad