| Th3Br0 a întrebat:

Am o tableta Vonino Sirius QS android 4.4.2 si as vrea sa ii fac root dar nu stiu cum, daca ma puteti ajuta va rog sa o faceti. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Vl4dootz a răspuns:

E foarte simplu.
Descarca aplicatia Framaroot-1.9.3 si apoi ruleaz-o.
Deschide aplicatia si apasa pe install superuser sau super SU.
Iti va aparea mai multe metode de root-are, apasa pe cea disponibila si asteapta mesajul de finalizare.
Apoi mergi in google play si descarca aplicatia root checker.
ATENTIE! 1
Inainte sa faci asta este indicat sa faci un back-up al tabletei in cazul in care ceva merge prost.
Root-area tabletei va duce la eliminarea garantiei.
Gasesti aici un tutorial simplu in cazul in care ai nelamuriri.
http://primehowto.com/......elly-bean/
Bafta!

| Th3Br0 explică (pentru Vl4dootz):

Cand incerc sa o root-ez cu framaroot imi zice; Failed :-(... Try another exploit if avalaible (Error #9)

| Vl4dootz a răspuns (pentru Th3Br0):

Incearca Kingo Root.
Descarca programul il instalezi pe pc apoi il deschizi.
Conectezi tableta prin usb si asteapta sa iti gaseasca dispozitivul.
Apoi apesi Root i astepti finalizarea si gata.
IMPORTANT
Inainte de a conecta tableta la pc trebuie sa activezi usb debubbing. Setari -> Optiuni Dezvoltator si selectezi Depanare USB
Sper sa functioneze.
Bafta!

3 răspunsuri:
| CiolanVictor a răspuns:

Reinoire versiune 4.4.2 cu una noua