| Vdariusbubu a întrebat:

Am primit factura cosmote prin sms si trebuie sa platesc o suma de 182 de lei la abonament de 35 lei. Am trimis 14 mesaje la Pepsi dar asta nu face mai mult de 1, 5 euro... as vrea sa stiu cum pot sa aflu daca a fost o greseala. Costul aditional este de 0, 95 euro. Sau este ceva de facut ca nu vreau sa plstesc atat.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Te duci la un centru cosmote si soliciti factura detaliata.Iti explica ei cat ai consumat, poate ai si trafic internet...

| zdrangoi a răspuns:

Du-te si cere factura desfasurata unde vezi toate convorbirile+sms-urile, durata si costul.
asa poti verifica de ce trebuie sa platesti atata.
esti sigur/a ca un sms catre pepsi costa atat de putin precum zici?
1.5 : 14 = 0.10 eurocenti
nu cred.
cele pentru concursuri costa mult mai mult, asa ca verifica.

| mixxjim a răspuns:

Pai daca ai abonament 35 de lei si cost aditional 0, 95 cum au ajuns la 182? Cere factura detaliata, nu un mesaj prost prin sms si daca nu cumva mesajele la pepsi sunt 1, 5 bucata x 14, si nu recunosti numerele cu care s-a vorbit/s-au dat sms-uri atunci faci contestatie la factura, se mai fac incurcaturi, mai ales in perioadele foarte aglomerate, de Paste, Craciun etc.

| MeConstantine a răspuns:

Factura este retroactiva ceea ce reprezinta ca ai avut cost suplimentar inainte de emiterea ei, de aceea sfatul meu este sa te duci la o filiala a lor ca sa-ti scoata la imprimanta factura si sa vezi despre ce este vorba.