| KrEaThYvE a întrebat:

SaLuT TPU! am si eu o intrebare : acum 1 luna mi-am cumparat un telefon, Orange zali nou si am incercat sa descarc niste jocuri, si totul a mers bine, s-au descarcat bine.
problema este ca de curand cand vreau sa descarc ceva imi descarca cu 20 kb/s ceea ce e putin... un joc sa zicem de 20 mb il descarc in 15-20 minute...Nu inteleg de ce, poate pentru ca de Paste am fost la tara sa petrecem si mi-am descarcat ceva si atunci a fost prima data cand a mers incet (folosesc magazinplay)

2 răspunsuri:
| Anonim0100 a răspuns:

Salut, pai poate nu ai acoperire 3g sau semnal puternic. La tara e normal.
Gaseste un loc cu semnal 3g acceptabil sau daca nu incearca o retea w-fi. Succes!

| Dexterinio a răspuns:

Pai acolo la tara o mers incet, pentru ca nu cred ca este acoperire 3g, incearca intr-un oras sa vezi cum iti merge, oricum la wi-fi iti merge super bine, din propria experienta. Cand ai ceva de downloadat du`te la un cafe bar si iti iei tot ce vrei laughing, daca si cu wi-fi iti face probleme dai resetare din fabrica.
Meniu->Settings->Si acolo jos scrie ceva de reset.
Succes daca te ajuta, funda happy