| Razzaz90 a întrebat:

am un telefon Allview A5 care nu l-am mai folosit de mult, si azi cand am vrut sa intru pe el am observat ca aveam parola, si nici emailul si parola nu le stiu. Daca ii dau restart din fabrica mi se reseteaza si parola? Si inca ceva, cum dau restart din fabrica?

1 răspuns:
| Cedry2k8 a răspuns:

Ii dai restart din fabrica doar daca il deblochezi happy. Eu o sa iti arat o smecherie cu care resetezi telefonul din fabrica chiar daca are parola. In primul rand inchizi telefonul. Apoi apesi butonul Volum Sus si Buton Blocare, in acelasi timp, pana iti apare un meniu cu mai multe optiuni. Dai pe butonul Volum Jos pana ajungi la optiunea "WIPE DATA/FACTORY RESET", apesi scurt butonul de blocare, si apoi, tot cu Volum Jos pana ajungi la Yes, apoi buton blocare. Sa-mi zici daca ai reusit happy