| MoonDanceWolf a întrebat:

am si eu o intrebare. As dori sa-mi cumpar un telefon touchscreen, insa am auzit cativa colegi plangandu-se despre ale lor cum ca nu le tine bateria ( numai o zi sau o jumatate de zi ) sau meniul e prea complicat sau legat de design-ul acestora. Nu stiu ce sa mai cred si am nevoie de putin ajutor... Daca mi-ati putea recomanda cateva telefoane ( sau firme ) care sa fie de calitate.

Ofer funda celui mai bun raspuns big grin

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice telefon cu touch consuma mai mult decat unul normal, cu cat are ecranul mai mare cu ata consuma mai mult. daca e smartphone si are si aplicatii care ruleaza in background consuma si mai mult.

2 răspunsuri:
| MytzaMytz a răspuns:

Apple,Samsung,HTC sau un iPhone
Un coleg de al meu are iPhone si il tine bateria cateva zile, depinde cat de mult il folosesti si pe ce, are iPhone 2 si e un design frumusel si meniul nu e de loc complicat, a dat 3-4 milioane pe el, baftawinking

| StefaniaM a răspuns:

Apoi si am telefon cu touchscreen, n-are meniu complicat si ii tine bateria o saptamana big grin
Dar nu-i smartphone sad
Si la toate smartphone-urile le tine bateria putin...maxim 3 zile daca nu-l folosesti
Acum chiar nu stiu ce telefon sa-ti iei, poti alege intre Nokia si Samsung, dar de la Apple sa nu-ti iei, la alea chiar li se termina repede bateriawinking