| axel4 a întrebat:

am si eu o problema.Am un Iphone 3g de 8gb si nu are ios pe el,cand il bag la incarcat imi apare bateria ca se incarca,dar nu pot sa il pornesc pentru ca nu are soft, ce as putea face?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Andrei1099 a răspuns:

Fii atent: lasa-l sa se descarce complet, tine apasat butonul HOME si baga-l in priza. Ar trebui sa intre in recovery mode si poti sa il restaurezi.

| axel4 explică (pentru Andrei1099):

Am incercat cum ai spus si imi apare chestia aia cu connect to itunes si cand dau restore mi se incarca sub logo u Apple cam 3 sferturi si imi zice eroarea 1015 pe pc

| Andrei1099 a răspuns (pentru axel4):

Ios-ul sa istalat chiar daca ai dat eroarea asta. Faza e ca la versiunile noi nu te lasa sa il porneste, asa ca daca ai bagat ios4 nu te va lasa sa il pornesti. Poti incerca sa faci hard reset ( HOME+POWER 10 sec) sau sa ii bagi ios 3. La ios 3 va face tot la fel dar vei putea folosi tinyumbrella sa il scoti din recovery mode.

| axel4 explică (pentru Andrei1099):

Merge sa il scot din recovery si cu recboot-ul?
oricum tu ai raspunsul castigator
voi apela la tine cand am probleme cu el

| Andrei1099 a răspuns (pentru axel4):

Da merge, dar daca ai ios 3 nu 4 ca la ios 4 va intra iar in recovery.