| AndreeaElena08 a întrebat:

Am și eu o problemă cu un HTC one M8 care îmi tot spune în bară de notificări "încărcare lenta". Îl încarc cu un încărcător cumpărat de o zi (deoarece nu l-am cumpărat ci l-am primit fara încărcător). Încărcătorul este unul Robest cu 2 porturi de incarcare in plus. El incarca dar îmi tot spune același lucru. Am curățat și portul de incarcare dar nimic, iar bateria nu este umflata in niciun caz. Am căutat și pe net dar îmi dă pentru Samsung s8, in niciun caz despre ce vreau eu.
Va rog sa mă ajutați cu niste sfaturi. Nici la service nu vreau sa îl duc doar pentru atâta!

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si inainte sa il incarci cu acest incarcator, cum se comporta? Tot la fel?

| siriusblack98 a răspuns:

Nu este un incarcator dedicat respectivului model de telefon. Uite aici link de unde cumperi unul original: https://eaccesoriigsm.ro/incarcatoare/incarcator-htc-one-m8-original

| darrio2007 a răspuns:

Cine poate cumpara un telefon fara incarcatorul lui? Tu si altii ca tine.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Schimba cablul de incarcare, instaleaza ampere este un program care atunci cand pui mobilu la incarcat iti arata cat curent duce cablu, punand alt cablu de incarcare vei vedea alt amperaj in programul acela,, ampere. poate mai bun, incearca sa incarci si alt mobil sa vezi tot asa incet incarca, in principiu cu un incarcator de 1-2A ar trebui sa incarce minim 1A=1000mA.testeaza mai multe cabluri si vezi pe programul..ampere,, care incarca mai bine, daca nu e de calitate cablu desi la inceput incarca ok cam 1A dupa cateva utilizari 10-20 se rup firele in interior de la indoituri cablu si curentul scade poate si la 100-200-300mA,DECI TOT TIMPUL TESTEAZA CURENTUL DE INCARTCARE

| anonimg a răspuns:

Recomand încărcător original.

| AndreeaElena08 explică (pentru darrio2007):

Nu l-am cumpărat, l-am primit fără încărcător. Si nu găsisem nicăieri un încărcător original. Asta a fost singura solutie

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreeaElena08):

In cele mai multe cazuri, un telefon fara incarcator, este furat.