| robyyy66 a întrebat:

am si eu o problema cu un telefon ACER E310 Liquid Mini... cand conectez casca totul functioneaza normal dar cand scot casca se comporta casicum ar fi conectata care o fi problema?

2 răspunsuri:
| tomthecat a răspuns:

Cum adică după ce scoți casca se comportă ca și cum ar fi conectată?!? Adică după ce deconectezi casca de la telefonul mobil, încă mai ai semnal audio în ea? Și ce muzică se mai aude în continuare în ea?!? Se aude stereo sau mono? :)

Ar mai fi posibilitatea ca să fie vorba de o cască monaurală (fixată pe o singură ureche) BLUETOOTH și în acest caz, ea continuă să fie conectată prin unde radio la telefonul tău mobil. La ora actuală, cea mai tare conexiune Bluetooth este versiunea 4.0 vezi linkul de mai jos pentru cei interesați de aceste aspecte tehnice :

http://ro.wikipedia.org/wiki/Bluetooth

| robyyy66 explică (pentru tomthecat):

Faza e ca castile nu au nimic nu se mai aude nimic in ele dar la telefon pe ecran imi arata ca am castile conectate dar de fapt ele nu sunt iar dp deconectarea lor inloc ca sunetul sa se auda de la difuzorul telefonului nu se aude nimic telefonul se comporta casicum ar fi castile conectate dar ele mu sunt conectate ..care o fi problema?