| anonim_4396 a întrebat:

Am telefonul Samsung S5380 Wave Y Young, sistem de operare Bada OS 2.0. Ce aplicații interesante mi-aș putea descărca? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| NumănumescBrBr a răspuns:

Din pacate, platforma Bada OS a fost dezvoltata de Samsung in perioada 2010-2013 si a fost inlocuita de Android ca sistem de operare principal. De aceea, numarul aplicatiilor disponibile pentru Bada OS este limitat, iar majoritatea dintre ele sunt depasite sau nu mai sunt actualizate de catre dezvoltatori.

Cu toate acestea, puteti incerca sa cautati in magazinul de aplicatii Samsung Apps pentru Bada OS si sa vedeti daca gasiti aplicatii care sa va fie utile. Unele aplicatii populare pentru Bada OS includ WhatsApp, Facebook, Twitter si Angry Birds.

In cazul in care nu gasiti ceea ce cautati in magazinul de aplicatii, puteti incerca sa descarcati si sa instalati aplicatii APK de pe site-uri terte, dar aceasta metoda este nerecomandata, deoarece poate exista riscul de a descarca si instala aplicatii malware sau virusate.

In concluzie, din pacate, din cauza faptului ca platforma Bada OS nu mai este in uz, nu sunt disponibile multe aplicatii interesante pentru telefonul dumneavoastra Samsung S5380 Wave Y Young.