| CosminLeanca a întrebat:

Am toate contactele salvate pe cartela SIM. Mi-am schimbat telefonul si nu am nici un contact. Stie cineva cum pot rezolva?

Contactele le am pe telefonul celalalt dar când vreau sa le copiez îmi spune ca le am salvate.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intră in meniul telefonului, si copiază din cartelă in telefon, asta o va face telefonul, sau daca ai agenda salvată pe contul tău google, bagi parola in telefon si accesezi contul google si atunci automat toată agenda din calculator trece in telefon, dar ca sa faci asta, activezi datele la telefon, ca telefonul sa vadă calculatorul succes.

| dannyel86 a răspuns:

Contactele de pe sim nu vor fi afisate pe telefon daca in setarile acestuia nu e aleasa memoria cartelei sim. Consulta manualul dispozitivului tau, pentru a primi instructiuni corecte despre cum poti avea acces de pe telefon la memoria sim sau, dupa caz, cum poti transfera numerele de pe cartela in memoria telefonului.