| Sami4041 a întrebat:

am un email pe care nu vreau sa-l schimb dar m-am folosit de el si am facut diferite conturi pe diferite siteuri de care nu mai sunt interesat, dar primesc notificari de la ele. Cum fac sa nu mai primesc notificari de la acele site uri?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

In josul mailului primit se intampla sa fie si un buton "Unsubscribe" / "Dezabonare", prin care sa opresti notificarile prin e-mail. Trebuie sa faci asta cu fiecare cont in parte. Iar daca nu ai aceasta optiune, singura varianta ar fi sa te loghezi pe conturile respective si sa opresti notificarile sau chiar sa soliciti stergerea conturilor, daca ele chiar nu mai prezinta interes pentru tine.

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

La fiecare email de genu ai in partea de jos un link cu "unsubscribe".
Dai click pe ala si nu iti mai trimit informari.

Din pacate va trebui sa faci asta pentru fiecare site.